Jak zabezpieczyć dłonie przed zimnem?

Popularną dolegliwością szczególnie w okresie jesieni i zimy są marznące dłonie. Stają się blade, sine i bolesne. Poznaj kilka prostych sposobów, by chronić dłonie przed zimnem.

Utrzymywanie ciepła organizmu, w tym również dłoni jest bardzo istotne. Dlatego jesienią i zimą warto nosić ciepłe rękawiczki, które zabezpieczą tę partię ciała przed wyziębieniem.

Dbaj o organizm, noś ciepłe warstwy odzieży i zawsze staraj się dostosować ubiór do warunków pogodowych i aktywności fizycznej. Utrzymywanie optymalnej ciepłoty ciała sprawi, że odpowiednia ilość ciepła trafi również do palców u dłoni i stóp.

Utrzymuj suche dłonie. Para wodoodpornych rękawiczek zabezpieczy skórę przed utratą wilgoci, jednak należy również uważać na przegrzane i spocone dłonie.

Nie noś zbyt ciasnej odzieży i dodatków – paski zegarków, mankiety koszuli – mogą wpłynąć na pogorszenie krążenia krwi.

Ruszaj się. Pozostawienie dłoni nieruchomo szczególnie przez dłuższy czas w niższych temperaturach nie jest najlepszym rozwiązaniem. Warto poruszać dłońmi od czasu do czasu, aby usprawnić dopływ krwi do palców oraz je rozgrzać.

Zrób ciepłą kąpiel dla dłoni. Przemarzłaś podczas zakupów lub zimowego spaceru? Po powrocie do domu przygotuj rozgrzewającą kąpiel dla dłoni i stóp.

5 rzeczy, które możesz zrobić, aby zachować zdrowe stawy

Warto dbać o zdrowie stawów, jeśli chcemy się swobodnie poruszać przez całe życie. Choć nie możemy całkowicie zapobiegać urazom czy uniknąć schorzeń takich jak zapalenie stawów, to jest kilka prostych sposobów, które pomogą chronić stawy…

Świętuj Międzynarodowy Dzień Urody z kosmetykami uzdrowiskowymi Sulphur

W dniu 9 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Urody. To doskonała okazja, by sięgnąć po wyjątkowe kosmetyki Sulphur i przygotować dla siebie zabieg domowego spa w zaciszu własnej łazienki. Święto to jest okazją do podkreślenia atutów…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *