Zapalenie dziąseł – co warto o nim wiedzieć? Część 2.

Zapalenie dziąseł to choroba, która występuje, kiedy bakterie odkładają się na płytce nazębnej, powodując zapalenie otaczających tkanek. Powstają toksyny, które powodują podrażnienie, co doprowadza do zaczerwienienia, krwawienia, stanów zapalnych czy bólu. Co warto wiedzieć o zapaleniu dziąseł i dlaczego trzeba sięgnąć po leki stomatologiczne Sulphur?

Regularne usuwanie płytki nazębnej ma zasadnicze znaczenie w zapobieganiu zapaleniu dziąseł, dlatego trzeba pamiętać o stosowaniu pasty do zębów Pelogel, a także płynu do płukania jamy ustnej. W codziennej rutynie higieny jamy ustnej należy również codziennie rano i wieczorem nitkować zęby.

Najczęstsze objawy zapalenia dziąseł

Zapalenie dziąseł to schorzenie, które często nie powoduje bólu. W związku z tym wiele osób nie wie, że na nie cierpi. Okazuje się, że około 75% Polaków może doświadczać zapalenia dziąseł. Dlatego tak ważne jest, aby nie tylko o nim wiedzieć, ale również zwrócić uwagę na higienę zębów oraz regularnie odwiedzać stomatologa. Oto kilka popularnych objawów zapalenia dziąseł:

  • zaczerwienione i opuchnięte dziąsła
  • krwawienie z dziąseł szczególnie podczas nitkowania lub szczotkowania
  • ból dziąseł, który nie ustępuje
  • wrażliwość na gorące i zimne potrawy oraz napoje lub ból zęba
  • nieświeży oddech, nad którym trudno zapanować

Leczenie i zapobieganie zapaleniu dziąseł

Jeśli podejrzewasz, że cierpisz na zapalenie dziąseł, powinieneś wybrać się do stomatologa. Aby zapobiegać tej dolegliwości, podejmij poniższe kroki.

Pierwszym krokiem do zapobiegania zapaleniu dziąseł będzie usuwanie jak największej ilości płytki nazębnej z powierzchni zębów oraz dziąseł. Kiedy tylko zauważysz płytkę nazębną, jak najwcześniej umów się do stomatologa, który usunie kamień nazębny.

Nie zapominaj o używaniu pasty, która chroni przed zapaleniem dziąseł oraz usuwa płytkę nazębną. Polecamy pastę do zębów Sulphodent. Jej receptura została wypełniona aktywnymi biologicznie związkami siarki, a także jonami potasu, jodu, bromu, wapnia, magnezu, a także innymi mikroelementami. Za sprawą chlorku sodowego sprawia, że lecznicza pasta do zębów Sulphodent działa antyseptycznie oraz pobudza wydzielanie śliny. Mikroelementy wykazują działanie ściągające, przeciwzapalne oraz przyspieszają regenerację śluzówki jamy ustnej. Regularne używanie pasty do codziennej higieny jamy ustnej nie tylko zmniejsza obrzęki i krwawienie, ale również idealnie czyści zęby oraz eliminuje nieprzyjemny zapach i długotrwale odświeża.

Myj zęby i dziąsła przez co najmniej 2 minuty każdego dnia rano i wieczorem.

Stosuj nić dentystyczną co najmniej raz dziennie.

Wymieniaj szczoteczkę do zębów co kwartał.

Jeśli po szczotkowaniu lub nitkowaniu zębów zauważysz krew, nie przerywaj pielęgnacji zębów. Wybieraj szczoteczki do zębów z miękkim włosiem, które nie podrażnią dziąseł. Gdy regularnie zaobserwujesz krwawienie, wybierz się do dentysty.

Obserwuj wygląd dziąseł.

Co to jest łuszczyca skóry głowy?

Bywa mylona z łupieżem. A łuszczyca owłosionej skóry głowy jest częstą chorobą, która powoduje powstawanie czerwonych, wypukłych i łuszczących się plam. Może rozprzestrzenić się na szyję oraz czoło. Co warto wiedzieć o tym schorzeniu i…

Zapalenie dziąseł – co warto o nim wiedzieć? Część 1.

Zapalenie dziąseł to choroba, która występuje, kiedy bakterie odkładają się na płytce nazębnej, powodując zapalenie otaczających tkanek. Wytwarza ona toksyny, które powodują podrażnienie, co doprowadza do zaczerwienienia, krwawienia, stanów zapalnych czy bólu. Co warto wiedzieć…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *