Rozgrzewająca kąpiel dla stóp

Kąpiel dla stóp to świetny sposób na odprężenie ciała i umysłu oraz poprawę samopoczucia. Warto przygotowywać ją szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdyż łagodzi objawy przeziębienia i grypy oraz ekspresowo rozgrzewa zziębnięty organizm.

Jedną z najbardziej oczywistych korzyści zdrowotnych płynących ze stosowania kąpieli dla stóp przez 15-20 minut jest poprawa nastroju, ułatwienie zasypiania, wzrost energii oraz naturalne łagodzenie bólu.

Refleksologia pokazuje, że na stopach znajdują się receptory odpowiadające za całe ciało. Właśnie dlatego dbanie o stopy oraz zabiegi pielęgnacyjne tej partii ciała mogą poprawić kondycję, a także wpłynąć na zdrowie całego organizmu. Poznaj kilka korzyści zdrowotnych rozgrzewających kąpieli dla stóp.

Kąpiel stóp rozgrzewa ciało i duszę

Ciepła kąpiel sprawia, że temperatura ciała wzrasta, co w efekcie łagodzi napięcie mięśniowe i psychiczne, zwiększa ilość białych krwinek oraz łagodzi stres. Prowadzi to do wzmocnienia układu odpornościowego, zapobiega chorobom oraz poprawia stan zdrowia i samopoczucie.

Kąpiel stóp reguluje krążenie

Moczenie stóp w gorącej wodzie pobudza krążenie, zmniejsza stany zapalne i sprawia, że krew z łatwością dociera do rozszerzonych naczyń krwionośnych w nogach.

Kąpiel stóp łagodzi zmęczenie

Kąpiele stóp mogą jednocześnie dodawać energii oraz uspokajać ciało i umysł. Ponadto obniżają ciśnienie krwi, poprawiają nastrój oraz ułatwiają zasypianie.

Kąpiel stóp łagodzi lęki i depresje

Moczenie stóp w gorącej wodzie eliminuje złość, niepokój i napięcie, co w efekcie może również zmniejszać depresję.

Kąpiel stóp pielęgnuje stopy

Niezbędnym krokiem pedicure jest moczenie stóp w cieplej wodzie. Wykonywany w każdym salonie kosmetycznym popularny zabieg dla stóp wygładza skórę, zmniejszając typowe problemy stóp, jakimi są sucha skóra, modzele i odciski. Po takim zabiegu pielęgnacyjnym stopy stają się miękkie, gładkie i wypielęgnowane.

Kąpiel stóp eliminuje stres

Uspokaja ciało i umysł. Poprawia zdolności poznawcze, ułatwia pracę, poprawia nastrój i zwiększa kreatywność. A jeśli do wody dodamy odrobinę olejków eterycznych, wówczas zwiększamy korzyści zdrowotne.

Do kąpieli stóp polecamy zestaw piękne stopy Sulphur. To kosmetyki przeznaczone do codziennej pielęgnacji stóp i paznokci na bazie odżywczej wody siarczkowej z Uzdrowiska Busko-Zdrój, które pomogą wypielęgnować stopy i zapomnieć o rozdwojonych, łamliwych paznokciach oraz suchych i popękanych piętach.

Borowina w leczeniu reumatyzmu

Borowina to naturalny kosmetyk w postaci torfu o wyjątkowych właściwościach leczniczych. Działa przeciwzapalnie, odżywczo czy bakteriobójczo. Dlaczego warto uzupełniać nią leczenie chorób reumatycznych? Borowina stosowana podczas zabiegów leczniczych w uzdrowiskach oraz ta, która wypełnia receptury…

Męskie ABC Sulphur (30 września jest Dzień Chłopaka).

Każdego roku coraz więcej mężczyzn sięga po kosmetyki. Dbanie o siebie to podstawa doskonałego wyglądu. Poza zoptymalizowaną dietą, stylowymi ubraniami, regularną aktywnością fizyczną panowie chętnie sięgają po kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała. Stworzyliśmy absolutny…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *