Borowina w leczeniu reumatyzmu

Borowina to naturalny kosmetyk w postaci torfu o wyjątkowych właściwościach leczniczych. Działa przeciwzapalnie, odżywczo czy bakteriobójczo. Dlaczego warto uzupełniać nią leczenie chorób reumatycznych?

Borowina stosowana podczas zabiegów leczniczych w uzdrowiskach oraz ta, która wypełnia receptury kosmetyków uzdrowiskowych Sulphur, rozluźnia mięśnie, a także uzupełnia niezbędne minerały i kwasy organiczne. To rozwiązanie polecane dla osób cierpiących na choroby reumatyczne oraz bóle stawów i kręgosłupa.

Kąpiele borowinowe i używanie kosmetyków borowinowych zalecane jest w przypadku urazów układu ruchu, zwyrodnień stawów czy reumatyzmu. Znana od wieków z niezwykłych właściwości borowina jest skarbnicą kwasów humusowych i fulwowych, garbników, makroelementów oraz mikroelementów. Dzięki ich zawartości borowina jest zalecana w licznych schorzeniach reumatycznych, ale także doskonale pielęgnuje skórę – wykazuje właściwości ściągające, przeciwzapalne oraz antybakteryjne. Poza tym rozgrzewa, regeneruje oraz odmładza i ujędrnia skórę.

Doskonałym rozwiązaniem w przypadku chorób reumatycznych oraz bólu stawów jest używanie leczniczych kosmetyków borowinowych. Polecamy je do łagodzenia obrzęków po złamaniach i stłuczeniach oraz w przypadku bólu stawów i kręgosłupa.

Przeciwwskazania do stosowania borowiny

Z dobroczynnych właściwości borowiny powinny zrezygnować kobiety w ciąży oraz osoby cierpiące na ostre stany zapalne, wahania ciśnienia, nadczynność tarczycy, żylaki, a także stany wycieńczenia i osłabienia.

Kosmetyki borowinowe Sulphur

Poszukujesz leków przeciwreumatycznych, które złagodzą bóle stawów, kręgosłupa i kolan? Sięgnij po maść borowinową Sulphur, żel siarczkowy Bals Sulphur oraz żel borowinowy reumogel Sulphur. Wybierz skuteczne kosmetyki, które działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwobrzękowo, a dodatkowo pobudzają procesy naprawcze w chrząstkach i rozgrzewają stawy.

Rozgrzewająca kąpiel dla stóp

Kąpiel dla stóp to świetny sposób na odprężenie ciała i umysłu oraz poprawę samopoczucia. Warto przygotowywać ją szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdyż łagodzi objawy przeziębienia i grypy oraz ekspresowo rozgrzewa zziębnięty organizm. Jedną z najbardziej…

Męskie ABC Sulphur (30 września jest Dzień Chłopaka).

Każdego roku coraz więcej mężczyzn sięga po kosmetyki. Dbanie o siebie to podstawa doskonałego wyglądu. Poza zoptymalizowaną dietą, stylowymi ubraniami, regularną aktywnością fizyczną panowie chętnie sięgają po kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała. Stworzyliśmy absolutny…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *