Woda siarczkowa w leczeniu reumatyzmu

Kąpiele siarczkowe to świetny pomysł, by wzmocnić odporność. Łagodzą problemy dermatologiczne, schorzenia neurologiczne i reumatyczne oraz wykazują właściwości przeciwzapalne. Dlaczego podczas leczenia chorób reumatycznych warto korzystać z dobroczynnych właściwości kosmetyków uzdrowiskowych Sulphur?

Siarka jest pierwiastkiem chemicznym niezbędnym do życia człowieka, a jej niedobór może być szkodliwy dla zdrowia. Wpływa na włosy, skórę, paznokcie oraz psychikę. Jest głównym składnikiem tkanki łącznej i kolagenu. To z nich zbudowane są stawy, dlatego jest niezbędna podczas leczenia chorób reumatycznych.

Siarka w diecie

Siarka to pierwiastek, który można uzupełnić poprzez dobrze zoptymalizowaną dietę. Sporo siarki znajduje się w nabiale, mleku, jajkach, brokułach, szparagach, awokado, rybach, kapuście, gruszkach, pomidorach, dyni czy ziemniakach.

Kosmetyki siarczkowe

Receptury kosmetyków uzdrowiskowych Sulphur wzbogacone zostały o leczniczą wodę siarczkową. Jest ona cennym źródłem mikroelementów. Jony siarczkowe łagodzą stany zapalne, regenerują tkankę łączną, a w efekcie wspomagają leczenie chorób reumatycznych. W związku z tym kosmetyki lecznicze z wodą siarczkową Sulphur to doskonałe rozwiązanie dla osób cierpiących na choroby reumatyczne oraz schorzenia narządów ruchu. Ze względu na zawartość wód siarczkowych kosmetyki uzdrowiskowe Sulphur pielęgnują skórę – zmiękczają i poprawiają jej kondycję. Ponadto poprawiają metabolizm skóry, łagodzą stany zapalne i wykazują właściwości przeciwgrzybicze. Pobudzają mikrokrążenie w skórze oraz rozszerzają naczynia krwionośne. Dodatkowo wspomagają leczenie chorób reumatycznych i nerwobóli.

Kąpiele siarczkowe

Jeśli masz możliwość wybrać się do uzdrowiska, możesz również skorzystać z dobroczynnych właściwości kąpieli siarczkowych znanych od wieków. Kuracja siarczkowymi wodami leczniczymi wspomaga leczenie urazów narządów ruchu oraz schorzeń reumatologicznych.

Co to jest łuszczyca skóry głowy?

Bywa mylona z łupieżem. A łuszczyca owłosionej skóry głowy jest częstą chorobą, która powoduje powstawanie czerwonych, wypukłych i łuszczących się plam. Może rozprzestrzenić się na szyję oraz czoło. Co warto wiedzieć o tym schorzeniu i…

Zapalenie dziąseł – co warto o nim wiedzieć? Część 2.

Zapalenie dziąseł to choroba, która występuje, kiedy bakterie odkładają się na płytce nazębnej, powodując zapalenie otaczających tkanek. Powstają toksyny, które powodują podrażnienie, co doprowadza do zaczerwienienia, krwawienia, stanów zapalnych czy bólu. Co warto wiedzieć o…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *