Jak dbać o skórę w wieku 60 i 70 lat, czyli kosmetyki dla seniorów

Seniorzy borykają się z wieloma problemami skórnymi takimi jak suchość, podrażnienie czy zmarszczki. Właściwa pielęgnacja i odpowiednio dobrane kosmetyki mogą poprawić nie tylko wygląd i kondycję skóry dojrzałej, ale również pozytywnie wpłynąć na samopoczucie.

Jakie są popularne problemy skórne u seniorów?

Choć każda osoba starzeje się inaczej, to wielu seniorów zauważa, że ich skóra staje się cienka, przesuszona czy swędząca. Jest bardziej podatna na podrażnienia, infekcje i siniaki oraz częściej pojawiają się na niej zmarszczki i plamy starcze. Dodatkowo wielu seniorów doświadcza problemów związanych z wiekiem takich jak bóle mięśni, stawów czy reumatyzm.

W jaki sposób seniorzy mogą dbać o poprawę kondycji swojej skóry?

  • Nosząc rękawiczki podczas prac w domu i ogrodzie, aby ograniczyć wpływ silnych środków chemicznych czy promieni słonecznych na skórę oraz zminimalizować ryzyko podrażnienia i zranienia skóry.
  • Chroniąc skórę przed słońcem poprzez stosowanie kosmetyków z wysokimi filtrami SPF.
  • Sięgając po kosmetyki uzdrowiskowe, które zapewnią odpowiednią pielęgnację skóry seniorów.

Zasady pielęgnacji skóry dla seniorów

Jeśli chodzi o pielęgnację skóry w wieku około 60-70 roku życia to wielu dermatologów zaleca wprowadzenie poniższych zmian w codziennym stylu życia:

  • Intensywnie nawilżaj skórę.
  • Po kąpieli w jeszcze wilgotny naskórek wsmaruj balsam, który poprawi nawilżenie i zabezpieczy ciało przed utratą wilgoci.
  • Sięgnij po delikatne i kremowe mydło, które nie tylko oczyści, ale również nawilży i zmiękczy skórę.
  • Do kąpieli stosuj ciepłą, ale nie gorącą wodę, aby dodatkowo nie wysuszyć skóry.
  • Do mycia ciała używaj miękkiej gąbki, aby nie podrażniać skóry.
  • Zamiast długiej kąpieli weź 10-minutową kąpiel bądź prysznic.

Kosmetyki dla seniorów Sulphur!

Zajrzyj na stronę sklepu internetowego z kosmetykami uzdrowiskowymi SULPHUR, gdzie znajdziesz kosmetyki uzdrowiskowe idealne na problemy, z którymi borykają się seniorzy.

Kosmetyki uzdrowiskowe – co to takiego?

Kosmetyki uzdrowiskowe zyskują coraz większą popularność. Choć w uzdrowiskach są stosowane do zabiegów oraz sprzedawane jako preparaty do pielęgnacji pozabiegowej, nie każdy wie, czym one są. Poznaj je bliżej! Kosmetyki uzdrowiskowe zaliczane są do kategorii…

Rozgrzewająca kąpiel dla stóp

Kąpiel dla stóp to świetny sposób na odprężenie ciała i umysłu oraz poprawę samopoczucia. Warto przygotowywać ją szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdyż łagodzi objawy przeziębienia i grypy oraz ekspresowo rozgrzewa zziębnięty organizm. Jedną z najbardziej…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *