Jak ukoić skórę po opalaniu?

Odpowiednia pielęgnacja skóry po opalaniu jest kluczem do utrzymania zdrowej i pięknej opalenizny na dłużej. Poznaj kilka prostych kroków, które pozwolą odmłodzić, wypielęgnować, poprawić nawilżenie i ukoić skórę po kąpieli słonecznej.

Chłodny prysznic

Rzymianie już w czasach starożytnych korzystali z pozytywnych właściwości zimnego prysznica. Poza poprawą krążenia krwi i przyspieszaniem spalania tłuszczu ten zabieg kojąco-pielęgnacyjny rewitalizuje i odżywia, zamyka pory i poprawia jej sprężystość oraz elastyczność.

Gorąca woda nadmiernie wysuszy skórę dlatego lepiej zrezygnować z gorących kąpieli po opalaniu. Ważne jest, by dobrze oczyścić skórę z pozostałości soli, chloru lub piasku.

Nawilżanie

Organizm potrzebuje nawilżenia od zewnątrz i od środka. Nie tylko podczas opalania, ale również w sezonie letnim, powinniśmy zwiększyć ilość wypijanej wody do około 2-3 litrów. Ponadto każdego dnia po kąpieli warto aplikować na jeszcze wilgotną skórę balsam lub olejek o właściwościach intensywnie nawilżających, który zmiękczy, wygładzi i ukoi skórę podrażnioną słońcem.

Łagodzenie podrażnień

Pewne partie ciała bywają bardziej podrażnione po dniu spędzonym na słońcu. Niezwykłym naturalnym kosmetykiem o właściwościach kojąco-łagodzących jest żel aloesowy. Dobrym pomysłem jest włożenie go do lodówki przed aplikacją na podrażnioną słońcem skórę.

Jak utrzymać brązowozłotą opaleniznę na dłużej?

Skórę należy przygotować na opalanie oraz zadbać o nią po uzyskaniu odpowiedniego kolorytu opalenizny, aby utrzymać ją na dłużej. Wystarczy wprowadzić kilka prostych nawyków.

Uzupełniaj witaminy i antyoksydanty w diecie!

Niektóre pokarmy pomagają utrzymać opaleniznę na dłużej. Są to sezonowe owoce i warzywa, będące skarbnicą witamin, mikroelementów i antyoksydantów takie jak pomidory, brzoskwinie, melon, sałata, papryka, truskawki czy dynia.

Regularny peeling jest absolutnym must have zarówno przed, jak i w trakcie oraz po opalaniu. Jego zadaniem jest usunięcie martwych komórek skóry, a w efekcie jej wygładzenie, odmłodzenie i poprawa sprężystości. Złuszczanie usuwa jedynie wierzchnią warstwę skóry i pomaga zachować opaleniznę na dłużej.

Jak zadbać o dobre samopoczucie wiosną?

Wiosna to czas odnowy. Gdy wszystko zaczyna się rozwijać i budzi się do życia, warto zadbać o swoją witalność, energię i samopoczucie. To świetny moment na detoksykację i oczyszczenie, co pozwoli przywrócić równowagę dla ciała…

Kosmetyki uzdrowiskowe – co to takiego?

Kosmetyki uzdrowiskowe zyskują coraz większą popularność. Choć w uzdrowiskach są stosowane do zabiegów oraz sprzedawane jako preparaty do pielęgnacji pozabiegowej, nie każdy wie, czym one są. Poznaj je bliżej! Kosmetyki uzdrowiskowe zaliczane są do kategorii…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *