Kąpiel mineralna właściwości

Właściwości terapeutyczne kąpieli mineralnych znane są do wieków. Powinniśmy bliżej zainteresować się Balneologią, czyli praktyką kąpieli w wodach wypełnionych minerałami, by łagodzić choroby i dolegliwości.

 

Zdaniem zwolenników balneologii od tysięcy lat na całym świecie stosuje się terapię wodną do leczenia całej gamy zaburzeń, w tym zapalenia stawów, podrażnień skóry, bólu głowy, depresji, stresu i zaburzeń emocjonalnych, a także problemów ginekologicznych i bólu porodowego. Ponadto kąpiel w naturalnych wodach źródlanych jest powszechną praktyką w Japonii, Islandii i Ameryce Środkowej.

Od nadmiernego stresu czy trudnego dnia, po przeziębienie. Przyjemne i długie kąpiele mineralne mogą działać cuda dla ciała i zmysłów. Na przykład kąpiele w siarczkowych wodach w uzdrowiskach w całej Polsce są popularnym sposobem leczenia chorób reumatologicznych, chorób zwyrodnieniowych stawów, chorób skóry, cukrzycy czy dolegliwości ginekologicznych. Na korzyści terapeutyczne kąpieli siarczkowych wpływają temperatura wody oraz znajdujące się w niej minerały.

 

 

Nie każdy może sobie pozwolić na wizytę w uzdrowisku i regularne kąpiele siarczkowe, jednak jest proste rozwiązanie. W naszej ofercie znajdują się kosmetyki siarczkowe i borowinowe, które stanowią uzupełnienie terapii uzdrowiskowej, ale także z powodzeniem mogą być stosowane jako zabiegi domowego spa. Szeroka gama kosmetyków uzdrowiskowych Sulphur sprawia, że masz dostęp do wysokiej jakości kosmetyków do pielęgnacji całego ciała od stóp, aż po głowę i włosy.

Kosmetyki uzdrowiskowe – co to takiego?

Kosmetyki uzdrowiskowe zyskują coraz większą popularność. Choć w uzdrowiskach są stosowane do zabiegów oraz sprzedawane jako preparaty do pielęgnacji pozabiegowej, nie każdy wie, czym one są. Poznaj je bliżej! Kosmetyki uzdrowiskowe zaliczane są do kategorii…

Rozgrzewająca kąpiel dla stóp

Kąpiel dla stóp to świetny sposób na odprężenie ciała i umysłu oraz poprawę samopoczucia. Warto przygotowywać ją szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdyż łagodzi objawy przeziębienia i grypy oraz ekspresowo rozgrzewa zziębnięty organizm. Jedną z najbardziej…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *