Kąpiel mineralna właściwości

Właściwości terapeutyczne kąpieli mineralnych znane są do wieków. Powinniśmy bliżej zainteresować się Balneologią, czyli praktyką kąpieli w wodach wypełnionych minerałami, by łagodzić choroby i dolegliwości.

 

Zdaniem zwolenników balneologii od tysięcy lat na całym świecie stosuje się terapię wodną do leczenia całej gamy zaburzeń, w tym zapalenia stawów, podrażnień skóry, bólu głowy, depresji, stresu i zaburzeń emocjonalnych, a także problemów ginekologicznych i bólu porodowego. Ponadto kąpiel w naturalnych wodach źródlanych jest powszechną praktyką w Japonii, Islandii i Ameryce Środkowej.

Od nadmiernego stresu czy trudnego dnia, po przeziębienie. Przyjemne i długie kąpiele mineralne mogą działać cuda dla ciała i zmysłów. Na przykład kąpiele w siarczkowych wodach w uzdrowiskach w całej Polsce są popularnym sposobem leczenia chorób reumatologicznych, chorób zwyrodnieniowych stawów, chorób skóry, cukrzycy czy dolegliwości ginekologicznych. Na korzyści terapeutyczne kąpieli siarczkowych wpływają temperatura wody oraz znajdujące się w niej minerały.

 

 

Nie każdy może sobie pozwolić na wizytę w uzdrowisku i regularne kąpiele siarczkowe, jednak jest proste rozwiązanie. W naszej ofercie znajdują się kosmetyki siarczkowe i borowinowe, które stanowią uzupełnienie terapii uzdrowiskowej, ale także z powodzeniem mogą być stosowane jako zabiegi domowego spa. Szeroka gama kosmetyków uzdrowiskowych Sulphur sprawia, że masz dostęp do wysokiej jakości kosmetyków do pielęgnacji całego ciała od stóp, aż po głowę i włosy.

Dwa kosmetyki uzdrowiskowe Sulphur Zdrój w konkursie Influencer’s Top 2019

Z radością informujemy, że dwie nasze perełki kosmetyczne, czyli peeling borowinowy Sulphur Zdrój oraz mineralny krem siarczkowy Sulphur Zdrój zostały nominowane w Plebiscycie Influencer’s Top 2019!  

Choroby reumatyczne

Czym są choroby reumatyczne i jakie są ich rodzaje? Przyjrzyjmy im się bliżej. Czy kosmetyki uzdrowiskowe mogą wspomóc leczenie chorób reumatycznych? Poznaj leki przeciwreumatyczne polskiego producenta kosmetyków uzdrowiskowych Sulphur Zdrój.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *