Wady opalania

Niestety okazuje się, że poza szeregiem zalet, opalanie się ma też wiele wad. Istnieje wiele zagrożeń z nim związanych. Poznaj wady opalania oraz jego niekorzystny wpływ na nasz organizm.

Nowotwory skóry

Największą wadą związaną z ekspozycją na promieniowanie UV jest zazwyczaj rak skóry. Co ważne ryzyko związane z ekspozycją na promieniowanie UV w solarium jest tak samo duże, jak to związane z ekspozycją na zewnątrz.

 

Wcześniejsze starzenie się skóry

Wielu ludzi podążających za trendem pięknej opalenizny, nie dopuszcza do siebie myśli, że ekspozycja na słońce powoduje przedwczesne starzenie się skóry. Pamiętaj, że najważniejszy jest umiar.

 

Oparzenia słoneczne

Wielogodzinne narażenie skóry na promieniowanie UV powoduje rumień powszechnie znany jako oparzenie słoneczne. Dawka promieniowania słonecznego zmienia się w zależności od pory roku, zanieczyszczeń, zachmurzenia, położenia geograficznego i pory dnia.

 

O każdej porze roku, ale szczególnie latem należy zachować ostrożność podczas korzystania z właściwości promieni słonecznych. Nie zapominajmy o stosowaniu kosmetyków chroniących przed promieniowaniem UVA i UVB. Latem sięgajmy po preparaty przeciwsłoneczne z wysokim filtrem, aby zapewnić skórze maksymalną ochronę. Ponadto uzupełniajmy poziom wilgoci szczególnie podczas upałów. I jeśli tylko możemy, chrońmy skórę przed bezpośrednim wpływem promieni słonecznych. Gdy to możliwe, pozostańmy w pomieszczeniach lub w cieniu podczas upałów, nośmy okulary i kapelusz przeciwsłoneczny.

Jak przygotować organizm do jesieni

Po woli możemy zapomnieć o intensywnych i gorących promieniach słońca. Przed nami chłodniejsze dni i ze zdecydowanie zimniejszymi nocami i porankami. Wkrótce zaczniemy ogrzewać nasze domy, a ciała otulimy ciepłą garderobą, by uchronić ją przed…

Pielęgnacja skóry jesienią

Jedną z magicznych pór roku jest jesień. Na myśl przywodzi pomarańczowo-różowe zachody słońca i malownicze krajobrazy za oknem. Jednak gwałtowne spadki temperatury nie wpływają korzystnie na kondycję skóry. Jak poprawić kondycję skóry jesienią?  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *