Wady opalania

Niestety okazuje się, że poza szeregiem zalet, opalanie się ma też wiele wad. Istnieje wiele zagrożeń z nim związanych. Poznaj wady opalania oraz jego niekorzystny wpływ na nasz organizm.

Nowotwory skóry

Największą wadą związaną z ekspozycją na promieniowanie UV jest zazwyczaj rak skóry. Co ważne ryzyko związane z ekspozycją na promieniowanie UV w solarium jest tak samo duże, jak to związane z ekspozycją na zewnątrz.

 

Wcześniejsze starzenie się skóry

Wielu ludzi podążających za trendem pięknej opalenizny, nie dopuszcza do siebie myśli, że ekspozycja na słońce powoduje przedwczesne starzenie się skóry. Pamiętaj, że najważniejszy jest umiar.

 

Oparzenia słoneczne

Wielogodzinne narażenie skóry na promieniowanie UV powoduje rumień powszechnie znany jako oparzenie słoneczne. Dawka promieniowania słonecznego zmienia się w zależności od pory roku, zanieczyszczeń, zachmurzenia, położenia geograficznego i pory dnia.

 

O każdej porze roku, ale szczególnie latem należy zachować ostrożność podczas korzystania z właściwości promieni słonecznych. Nie zapominajmy o stosowaniu kosmetyków chroniących przed promieniowaniem UVA i UVB. Latem sięgajmy po preparaty przeciwsłoneczne z wysokim filtrem, aby zapewnić skórze maksymalną ochronę. Ponadto uzupełniajmy poziom wilgoci szczególnie podczas upałów. I jeśli tylko możemy, chrońmy skórę przed bezpośrednim wpływem promieni słonecznych. Gdy to możliwe, pozostańmy w pomieszczeniach lub w cieniu podczas upałów, nośmy okulary i kapelusz przeciwsłoneczny.

Pielęgnacja skóry z cellulitem i rozstępami

Cellulit i rozstępy to dwa problemy, których wstydzimy się szczególnie latem, gdy pogoda zachęca do korzystania z kąpieli słonecznych, korzystania z basenów oraz odsłaniania ciała. Cellulit najczęściej spędza sen z powiek kobiet, natomiast rozstępy pojawiają…

Pielęgnacja skóry atopowej

Skóra atopowa wymaga szczególnie troskliwej pielęgnacji i ukojenia każdego dnia. Atopowe Zapalenie Skóry objawia się jako swędząca i zaczerwieniona wysypka. U większości osób stan ten trwa przez pierwsze 5 lat życia, u niektórych pojawia się…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *