Zalety opalania

Lubimy, gdy ciepłe promienie słoneczne muskają nasze ciało. Nie bez powodu ulubioną porą roku większości osób jest właśnie lato. Poznaj zalety opalania oraz jego pozytywny wpływ na nasz organizm i samopoczucie.

Witamina D

Jedną z najistotniejszych zalet kąpieli słonecznych jest witamina D. To jedna z witamin, której wystarczające ilości trudno jest uzyskać z samej diety. Powstaje podczas ekspozycji skóry na słońce. Utrzymanie odpowiedniego poziomu witaminy D3 w organizmie może wpłynąć na zmniejszenie ryzyka zachorowania na choroby serca i kości oraz nowotwory. Witaminę D3 warto również uzupełniać w formie suplementów diety, szczególnie w naszym kraju, kiedy około pół roku dostęp do promieni słonecznych jest ograniczony. Ponadto suplementy diety sprawiają, że nie trzeba smażyć się na słońcu.

 

Poprawa kondycji skóry problematycznej

Promieniowanie słoneczne może poprawić wygląd skóry problematycznej z egzemą, trądzikiem czy łuszczycą. Wiele osób chętnie korzysta z pozytywnego wpływu promieni słonecznych właśnie w tym celu. W przeważającej ilości przypadków wystarcza jedyne umiarkowana ilość ekspozycji na słońce.

 

Poprawa nastroju

Są takie osoby, którym wystarczy kilka pochmurnych i deszczowych dni, aby skutki zbyt małej ilości słońca były odczuwalne. W skrajnych przypadkach może to doprowadzić do zmęczenia czy depresji. Wystarczy, choć odrobina przyjętych promieni słonecznych, by zmniejszyć ten stan.

 

Opalenizna

Dla wielu osób brązowy kolor skóry jest pozytywnym skutkiem działania promieni słonecznych. Opalona skóra kojarzy im się z blaskiem, który wielu ludzi na kuli ziemskiej zyskuje ze zdrowej diety bogatej w owoce i warzywa. Opalenizna jednak pomaga maskować szary wygląd skóry związany ze stresem, zmęczeniem i dietą. Czasami opalona skóra kojarzy się z wakacjami. Z pewnością będzie ona wyglądać inaczej niż po godzinach smażenia się przy basenie.

Jak widać, promieniowanie słoneczne ma kilka pozytywów. Mimo to pamiętajmy, by korzystać z jego pozytywnych właściwości wczesnym rankiem lub późnym wieczorem, szczególnie podczas tropikalnych upałów. Starajmy się unikać ekspozycji ciała na silne i gorące promienie słońca.

Pielęgnacja skóry z cellulitem i rozstępami

Cellulit i rozstępy to dwa problemy, których wstydzimy się szczególnie latem, gdy pogoda zachęca do korzystania z kąpieli słonecznych, korzystania z basenów oraz odsłaniania ciała. Cellulit najczęściej spędza sen z powiek kobiet, natomiast rozstępy pojawiają…

Pielęgnacja skóry atopowej

Skóra atopowa wymaga szczególnie troskliwej pielęgnacji i ukojenia każdego dnia. Atopowe Zapalenie Skóry objawia się jako swędząca i zaczerwieniona wysypka. U większości osób stan ten trwa przez pierwsze 5 lat życia, u niektórych pojawia się…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *