Wiosenna zmiana kosmetyków na naturalne

Ciepłe promienie słońca w lutym 2019 roku pieszczą naszą skórę. A to oznacza, że nadchodzi wiosna! Być może to jest doskonały powód, by zastąpić nasycone składnikami chemicznymi kosmetyki i sięgnąć po naturalne i organiczne kosmetyki? Dowiedz się, dlaczego warto to zrobić!

 

Kosmetyki naturalne, organiczne, ekologiczne i wegańskie coraz odważniej pojawiają się w naszych sklepach. Zwiększona świadomość konsumentów sprawia, że chętniej wkładają oni do swoich koszyków zakupowych właśnie naturalne preparaty pielęgnacyjne.

Czasem zapominamy o tym, że skóra jest największym organem naszego ciała. Zajmuje mnóstwo jego powierzchni od czubka głowy po stopy. Pochłania ona substancje z każdego preparatu, który na nią nałożymy. A w ten sposób składniki (również te chemiczne) trafiają na naszego krwiobiegu. Właśnie dlatego tak bardzo ważne jest sięganie po kosmetyki naturalne, z naturalnymi składami, bezpiecznymi dla naszej skóry i zdrowia, a także dla środowiska naturalnego.

Kosmetyki ekologiczne, organiczne i naturalne nie zawierają syntetycznych i chemicznych składników używanych do produkcji tradycyjnych kosmetyków. Substancje te mogą niekorzystnie wpływać na środowisko naturalne. Natomiast kosmetyki naturalne są bezpieczne dla zwierząt, ludzi i natury, bo nie zawierają szkodliwych, często toksycznych chemikaliów.

Kosmetyki naturalne i organiczne polecane są do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju skóry, szczególnie tej suchej, wrażliwej, podrażnionej i atopowej. Ich troskliwie przygotowane receptury zostają wypełnione delikatnymi substancjami naturalnymi. Nie zawierają sztucznych perfum, parabenów, silikonów, konserwantów, GMO, SLES czy SLS. Zawierają jedynie naturalne środki konserwujące, które zapewniają bezpieczeństwo stosowania kosmetyku i ograniczają rozwój bakterii w masie kosmetyku podczas stosowania danego preparatu. Czy wiesz, że parabeny w postaci syntetycznych składników kosmetyków tradycyjnych mogą zaburzać produkcję estrogenów w organizmie? A w efekcie osłabiają układ odpornościowy i mogą zwiększyć ryzyko rozwoju wielu chorób.

Warto zdać sobie sprawę, że kosmetyki naturalne i ekologiczne zawsze będą droższe od tych produkowanych masowo. Wszystko ze względu na to, że pozyskanie ręcznie zbieranych surowców w postaci ekstraktów roślinnych, czy stworzenie wysokiej jakości roślinnych olejów, czy nawet zdobycie składników roślinnych rosnących naturalnie, często w środowisku górskim, wolnym od zanieczyszczeń jest kosztowne.

Kosmetyki organiczne i ekologiczne świetnie sprawdzają się w codziennej pielęgnacji skóry. Eliminują suchość, łuszczenie, swędzenie czy zaczerwienienie. Odżywiają cerę, nasycając ją mnóstwem witamin, lipidów, antyoksydantów i mikroelementów, a dzięki temu odmładzają, pielęgnują oraz wzmacniają barierę hydrolipidową skóry.

 

 

Warto regularnie używać kosmetyków naturalnych, których receptury wypełniają oleje oraz ekstrakty roślinne. Przy zakupie kosmetyków zwracaj uwagę na to, aby te składniki (zakończone słowem Oil bądź Extract) znajdowały się na jak najwyższych pozycjach w recepturach INCI. Tylko wówczas masz gwarancję, że jest ich dużo, a w ten sposób będą troskliwie pielęgnować Twoją skórę.

Pielęgnacja skóry z cellulitem i rozstępami

Cellulit i rozstępy to dwa problemy, których wstydzimy się szczególnie latem, gdy pogoda zachęca do korzystania z kąpieli słonecznych, korzystania z basenów oraz odsłaniania ciała. Cellulit najczęściej spędza sen z powiek kobiet, natomiast rozstępy pojawiają…

Idealny prezent na Dzień Mamy

Mama to kobieta, która zrobi wszystko dla swoich dzieci. Warto podziękować jej za miłość i poświęcenie nie tylko w Dniu Matki. Zastanawiasz się jaki prezent na Dzień Matki podarować ukochanej mamie w tym roku? Przygotowaliśmy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *