Dlaczego potrzebujesz więcej kontaktu z naturą?

Kontakt z naturą. Tak bardzo go potrzebujemy, a tak często o nim zapominamy. Wyłącz telewizor i komputer. Zostaw komórkę w domu. I wybierz się na randkę z naturą. Czy wiesz, jak pozytywnie na Twoje zdrowie psychofizyczne wpływa kontakt z naturą?

 

Nasze życie staje się coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Dzięki temu czasem zapominamy, że mamy prawo do życia blisko natury. Potrzeba kontaktu ze światem przyrody jest dla nas niesamowicie pociągająca. Las, góry, jezioro, morze, plaża… Zastanawiałeś się kiedykolwiek, dlaczego tak bardzo lubmy mieszkać w domu z widokiem na las lub park? Powinniśmy żyć świadomi swojego otoczenia i każdego dnia poznawać niezwykłe właściwości przyrody i środowiska naturalnego.

Czy wiesz, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na nasze zmysły i kreatywność? Wystarczy godzina kontaktu z naturą każdego dnia, by poprawić koncentrację i pamięć o 20%. Może to być spacer po lesie bądź prace w ogrodzie.

Poza tym natura doskonale wpływa na naszą psychikę. Ma niezwykłą moc odprężania, odstresowywania i pozytywnego nastrajania.

Ekspozycja na środowisko naturalne prowadzi ludzi do pielęgnowania bliskich relacji z innymi istotami ludzkimi. Poza tym pozwala stworzyć lub poprawić relacje rodzinne. W tym celu warto wspólnie uprawiać ogrodnictwo czy turystykę. Wspólne zajęcia na świeżym powietrzu bardzo angażują. A dodatkowo można je wykonywać w każdym wieku.

Czy kiedykolwiek doświadczyłaś dobrego samopoczucia podczas kontaktu z naturą? Okazuje się, że warto korzystać z dobrodziejstw natury, ponieważ niesie ona mnóstwo korzyści dla naszego zdrowia.

 

Jak korzystać z bliskości natury?

Jest mnóstwo możliwości, by zbliżyć się do natury. Możemy do niej zaliczyć zarówno parki, lasy, góry, morza, jeziora, strumyki, łąki, jak i elementy przyrody takie jak powietrze, gleba, woda, rośliny raz zwierzęta.

 

 

Ludzie żyjący blisko natury są zdrowsi, szczęśliwsi i bardziej zadowoleni ze swojej pracy oraz życia.

A Ty, w jaki sposób korzystasz z pozytywnych właściwości natury?

Propozycje świątecznych prezentów

Zastanawiasz się nad prezentem, który możesz wręczyć kobiecie bądź mężczyźnie z okazji Dnia Świętego Mikołaja, bądź pod choinkę? Mamy dla Ciebie rozwiązanie!

Olej z szałwii w kosmetykach

Jednym ze składników aktywnych naszego peelingu borowinowego Sulphur jest olej z nasion szałwii hiszpańskiej. W związku z tym postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej właściwościom oleju z szałwii w kosmetyce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *