Diatomit, czyli zdrowie i piękno dzięki ziemi okrzemkowej

Okrzemki to glony, których skorupa zawiera ditlenek krzemu. Znana z dobroczynnych właściwości zdrowotnych ziemia okrzemkowa to szczątki ich skorupek. Żeby mogły być przez nas spożywane, kruszy się je w pyłek i oczyszcza.

Ziemia diatomitowa zawiera około 85% cennej krzemionki. Jest też zasobna w wapń, magnez, sód i żelazo. Dzięki tym składnikom diatomit ma szereg cennych zastosowań zarówno w zakresie ochrony naszego zdrowia, jak i wspomagania funkcji różnych dziedzin przemysłu.

 

Diatomit od wewnątrz

Ziemia okrzemkowa to przede wszystkim czynnik oczyszczający nasz organizm. Likwiduje bakterie, złogi pokarmowe i ciężkie metale. Przepływając przez nasz przewód pokarmowy, pochłania grzyby, pierwotniaki, wirusy, endotoksyny i pestycydy.

Krzem poprawia też przemianę materii i reguluje ciśnienie krwi. Ma pozytywny wpływ na całe nasze ciało, czyli mięśnie, tkanki chrzęstne, ścięgna i stawy. Z jego dobrodziejstw korzysta również nasz układ krwionośny. Krzem zapobiega wzrostowi cholesterolu, dzięki czemu nasze serce może funkcjonować bez zakłóceń.

 

Diatomit dla skóry

Ziemię diatomitową wykorzystuje się też w dziedzinie pielęgnacji ciała. Ma ona na tyle znaczące właściwości ścierne, że stanowi niezbędny wręcz składnik past do zębów oraz peelingów do ciała. Złuszczenie, jak wiadomo, usuwa martwe komórki, wygładzając powierzchnię naszego ciała i pomagając jej się odradzać. Diatomit dba o naszą skórę na wiele sposobów. Z jego pomocą pozbędziemy się świądu, łuszczycy, czyraków, owrzodzeń i odleżyn. Wzmacnia on też nasze włosy, zęby i paznokcie oraz zwiększa tempo gojenia się ran.

Ziemia krzemionkowa występuje w Polsce, ale za najbardziej wartościowe uważa się złoża występujące w Stanach Zjednoczonych. Uważajmy też, by kupować tylko dobrze oczyszczoną.

 

 

Jej wielofunkcyjnej użyteczności nie sposób wprost przecenić. Każdy, kto zdecyduje się regularnie zażywać diatomit, zauważa niemal od pierwszych dni poprawę samopoczucia, wyglądu i ogólnego stanu zdrowia. O jego skuteczności dla naszej urody i kondycji przekonało się już wielu. Ziemia okrzemkowa stanowi też częsty składnik kosmetyków.

Wiosenna zmiana kosmetyków na naturalne

Ciepłe promienie słońca w lutym 2019 roku pieszczą naszą skórę. A to oznacza, że nadchodzi wiosna! Być może to jest doskonały powód, by zastąpić nasycone składnikami chemicznymi kosmetyki i sięgnąć po naturalne i organiczne kosmetyki?…

Borowinowe spa w zaciszu własnego domu

Trudny dzień? Mnóstwo zadań do wykonania i stresujących sytuacji? Zaplanuj na wieczór borowinowe spa, które odpręży i ukoi Twoje zmysły i wypielęgnuje ciało!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *