Kasza jaglana – jak jej nie kochać?

Kasza jęczmienna, gryczana, kukurydziana, kuskus, owsiana, pęczak i jaglana. Jest wiele rodzajów kasz, każda z nich różni się właściwościami odżywczymi oraz sposobami przygotowywania. Kasze są źródłem cennych i wartościowych składników w diecie, przeciwdziałają powstawaniu chorób oraz są pomocne w ich leczeniu.

Dziś przyjrzymy się bliżej, uważanej za bardzo zdrową, kaszy jaglanej.

Jest cenna w wartości odżywcze, smaczna, tania i zdrowa. Odkwasza i rozgrzewa organizm. Jest pozbawiona glutenu. Tworzy się ją z łuskanych ziaren prosa. To jeden z niewielu produktów spożywczych, które alkalizują organizm. Jej spożywanie w efekcie dodaje energii, usuwa przewlekłe zmęczenie i osłabienie. Jednym z najczęstszych problemów prowadzących do choroby nowotworowej jest kwasica metaboliczna, właśnie dlatego zaleca się wprowadzenie do codziennej diety kaszy jaglanej.

Zawiera wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które pozytywnie wpływają na poziom dobrego cholesterolu we krwi, a obniżają zły. Witaminy z grupy B oraz składniki mineralne wpływaj na wygląd skóry. Spożywanie kaszy jaglanej wzbogaca organizm w krzem, wpływający na stan kości, włosów i paznokci. Ze względu na właściwości rozgrzewające dobrze jest ją spożywać w okresie przeziębienia oraz w dolegliwościach górnych dróg oddechowych. Eliminuje nadmiar śluzu z organizmu, dlatego sprawdzi się w problemach z zatokami. Wykazuje również właściwości przeciwgrzybiczne, w związku z doskonale jest ją spożywać w drożdżycy.

 

 

Warto włączyć do swojej diety kaszę jaglaną, która jest bardzo korzystnym składnikiem spożywczym dla naszego organizmu.

Wiosenna zmiana kosmetyków na naturalne

Ciepłe promienie słońca w lutym 2019 roku pieszczą naszą skórę. A to oznacza, że nadchodzi wiosna! Być może to jest doskonały powód, by zastąpić nasycone składnikami chemicznymi kosmetyki i sięgnąć po naturalne i organiczne kosmetyki?…

Dlaczego potrzebujesz więcej kontaktu z naturą?

Kontakt z naturą. Tak bardzo go potrzebujemy, a tak często o nim zapominamy. Wyłącz telewizor i komputer. Zostaw komórkę w domu. I wybierz się na randkę z naturą. Czy wiesz, jak pozytywnie na Twoje zdrowie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *