Kasza jaglana – jak jej nie kochać?

Kasza jęczmienna, gryczana, kukurydziana, kuskus, owsiana, pęczak i jaglana. Jest wiele rodzajów kasz, każda z nich różni się właściwościami odżywczymi oraz sposobami przygotowywania. Kasze są źródłem cennych i wartościowych składników w diecie, przeciwdziałają powstawaniu chorób oraz są pomocne w ich leczeniu.

Dziś przyjrzymy się bliżej, uważanej za bardzo zdrową, kaszy jaglanej.

Jest cenna w wartości odżywcze, smaczna, tania i zdrowa. Odkwasza i rozgrzewa organizm. Jest pozbawiona glutenu. Tworzy się ją z łuskanych ziaren prosa. To jeden z niewielu produktów spożywczych, które alkalizują organizm. Jej spożywanie w efekcie dodaje energii, usuwa przewlekłe zmęczenie i osłabienie. Jednym z najczęstszych problemów prowadzących do choroby nowotworowej jest kwasica metaboliczna, właśnie dlatego zaleca się wprowadzenie do codziennej diety kaszy jaglanej.

Zawiera wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które pozytywnie wpływają na poziom dobrego cholesterolu we krwi, a obniżają zły. Witaminy z grupy B oraz składniki mineralne wpływaj na wygląd skóry. Spożywanie kaszy jaglanej wzbogaca organizm w krzem, wpływający na stan kości, włosów i paznokci. Ze względu na właściwości rozgrzewające dobrze jest ją spożywać w okresie przeziębienia oraz w dolegliwościach górnych dróg oddechowych. Eliminuje nadmiar śluzu z organizmu, dlatego sprawdzi się w problemach z zatokami. Wykazuje również właściwości przeciwgrzybiczne, w związku z doskonale jest ją spożywać w drożdżycy.

 

 

Warto włączyć do swojej diety kaszę jaglaną, która jest bardzo korzystnym składnikiem spożywczym dla naszego organizmu.

Zalety spożywania truskawek

Aromatyczne, czerwone i pachnące. Właśnie rozpoczyna się truskawkowy sezon. Czy wiesz, że te słodkie owoce pojawiające się od maja do lipca w naszym kraju są najpopularniejszymi owocami jagodowymi na świecie? Poznaj zalety spożywania truskawek.  …

Wakacyjna kosmetyczka – co warto do niej zapakować

Zapewne przed wakacyjnym wyjazdem zastanawiasz się co zapakować do kosmetyczki dla całej rodziny? Przygotowaliśmy dla Ciebie podpowiedź, tak abyś niczego nie zapomniała. A w razie potrzeby, będziesz miała odpowiednie kosmetyki przy sobie!   Hipoalergiczny siarczkowy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *