Zalety domowego masażu

Ekspresowe tempo życia, bycie ciągle w biegu — przecież taka sytuacja sprawia, że stres goni kolejny stres. A jest prosty sposób, by się odprężyć, pozytywnie nastroić i przywrócić dobrą energię. Jaki? Masaż!

Oczywiście można udać się do luksusowego spa czy salonu odnowy biologicznej. Ale czy nie przyjemniej wykonać sobie domowy masaż wspólnie z ukochaną osobą? To doskonały moment na odprężenie dla ciała i umysłu, który niesie za sobą mnóstwo korzyści. Idealna forma spędzania wolnego czasu z najbliższymi — inna od tej, która jest aktualnie najbardziej popularna. Bo zamiast chodzenia po galeriach czy oglądania telewizji, można pobyć z najbliższymi.

 

Dotyk doskonale wpływa na nasze poczucie, a aktualnie mamy tego dotyku po prostu zbyt mało!

 

Poznaj wyjątkowe właściwości domowego masażu:
– poprawia poczucie wartości,
– reguluje krążenie krwi,
– eliminuje napięcia i stresy,
– uspokaja,
– odpręża napięte mięśnie,
– wspomaga pracę układu immunologicznego,
– zmniejsza bóle menstruacyjne, bóle głowy czy kręgosłupa,
– regeneruje organizm po dużym wysiłku,
– dotlenia stawy i mięśnie,
– usuwa zbędne produkty przemiany materii, odżywia skórę,
– pojędrnia skórę,
– rozbija tkankę tłuszczową.

 

 

Warto zaplanować sobie takie regularne domowe sesje masażu. Z pewnością będzie to korzystne nie tylko dla ciała i umysłu, ale także dla relacji rodzinnych.

Domowe spa — jesienna pielęgnacja

Jesienią ze względu na pogarszające się warunki pogodowe możemy mieć skłonności do myśli pesymistycznych. Jednak nie warto poddać się jesiennej depresji! Przygotuj dla siebie jesienne domowe spa w zaciszu własnego domu.

Dlaczego powinnaś regularnie szczotkować włosy?

Czasem może się wydawać, że piękne, sprężyste i zdrowe włosy to efekt działania magicznych zabiegów fryzjerskich czy trychologicznych. A często poza zdrową dietą i odpowiednio dobranymi kosmetykami jest jeden maleńki szczegół… który zdecydowanie wzmocni i…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *