Dynia dla zdrowia i urody

Niewątpliwie królową jesiennych warzyw jest dynia. Czy wiesz, dlaczego warto włączyć ją do swojej diety i w jaki sposób wpływa na zdrowie i urodę?

 

To pomarańczowe warzywo jest cennym źródłem minerałów, pierwiastków i witamin, dzięki czemu korzystnie wpływa na nasz organizm i wygląd. Nie tylko wzmacnia wzrok, włosy, skórę i paznokcie, ale także układ odpornościowy. Odmładza i spowalnia procesy starzenia za sprawą zawartych w niej antyoksydantów i karotenoidów oraz wymiata wolne rodniki z organizmu.

Dania z dynią warto przyrządzać w przypadku niedokrwistości, zaburzeń krzepnięcia krwi. Spożywanie dyni może przeciwdziałać chorobom nowotworowym, miażdżycy czy udarowi mózgu. Warzywo to jest niskokaloryczne, dlatego świetnie się sprawdza u osób na diecie.

Ze względu na znajdujący się w niej błonnik, warzywo to reguluje trawienie i ułatwia perystaltykę jelit. Duże ilości potasu wspomagają pracę nerek oraz regulują gospodarkę wodną organizmu. Wspomaga pracę wątroby oraz obniża poziom cukru.

 

 

Dynia — właściwości kosmetyczne

Nie tylko spożywanie dyni wpływa na piękny i zdrowy wygląd. Ale jeśli przygotowujemy dania z tym warzywem, to warto odrobinę miąższu z dyni przeznaczyć do celów kosmetycznych. Wystarczy kawałek dyni pokroić na plasterki i położyć na kilkanaście minut na twarz. Można także poszukać kosmetyków z dynią. Dynia wykazuje właściwości nawilżające, odmładzające i przeciwzmarszczkowe. Sprawia, że skóra staje się jędrna, promienna oraz łagodzi podrażnienia i pobudza włosy do wzrostu.

Życzenia Wielkanocne

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstanie, które niesie…

Zalety spożywania jabłek

Istnieje takie popularne powiedzenie, że wystarczy zjadać jedno jabłko dziennie, by być zdrowym. Czy to rzeczywiście prawda? Jabłko jest najbardziej rozpowszechnionym owocem na świecie. Poznaj zalety spożywania jabłek.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *