Spacery po lesie dla zdrowia i relaksu

Umówmy się, nie dla każdego są modne dziś sporty takie jak jogging, fitness czy crossfit. Są to sporty, które wymagają wiele pracy, jednak można też znaleźć taką aktywność, która odpręży i zrelaksuje. A do tego jest idealna dla każdego: dla młodych, dla starszych i dzieci. Poznaj zalety spacerów po lesie.

 

Czy spacer po lesie może być sportem? Oczywiście, że tak! Jest świetną formą aktywności fizycznej, która ma mnóstwo dodatkowych zalet. W jaki sposób takie regularne spacery wpływają na organizm ludzki?

 

1. Dotlenia organizm

Swobodne spacery po lesie powinny obfitować w głębokie oddechy. W tym czasie można również medytować. Głęboki oddech pozwala dotlenić cały organizm, szczególnie jeśli cały dzień pracowaliśmy, siedząc przed komputerem lub spędziliśmy w pełnym spalin mieście.

 

2. Zmniejsza stres

Nie da się ukryć, aktualnie ekspresowe tempo życia jest bardzo stresujące. Często nie mamy nawet czasu na to, by się odprężyć i ukoić zmysły. A świetnym rozwiązaniem są regularne spacery po lesie, które obniżają ciśnienie krwi i stres oraz pozwalają zapomnieć o niepokoju czy zmęczeniu.

 

3. Odpręża i relaksuje

Kojący szum drzew i przyjemny śpiew ptaków jest wyjątkowym przeżyciem i ukojeniem dla nerwów. Regularne spacery po lesie uspokajają nasz oddech.

 

4. Zieleń — ukojenie dla oczu

Piękny zielony kolor korzystnie wpływa na nasz wzrok, który często w pracy skupiony jest przed komputerem i mnóstwo czasu patrzy na różnorodne ekrany. Odpręża i pozytywnie nastraja.

 

5. Sport

Może nie jest to tak intensywna forma aktywności fizycznej, jak godzina na siłowni, jednak spacer po lesie, szczególnie taki regularny i trwający minimum 60 minut może przybierać formę sportu. Można także spacerować po lesie z kijkami Nordic Walking.

 

6. Poprawia samopoczucie

Spacery po lesie poprawiają samopoczucie, pozytywnie nastrajają, zmniejszają skłonność do depresji i migreny.
Piękny zapach lasu w postaci składników naturalnych wytwarzanych przez drzewa działa odkażająco, antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo.

 

 

7. Korzystnie wpływa na zdrowie

Z całą pewnością taki spacer reguluje przemianę materii i poprawia fizyczne samopoczucie.

 

Kiedy ostatnio spacerowałaś po lesie?

Wiosenna zmiana kosmetyków na naturalne

Ciepłe promienie słońca w lutym 2019 roku pieszczą naszą skórę. A to oznacza, że nadchodzi wiosna! Być może to jest doskonały powód, by zastąpić nasycone składnikami chemicznymi kosmetyki i sięgnąć po naturalne i organiczne kosmetyki?…

Dlaczego potrzebujesz więcej kontaktu z naturą?

Kontakt z naturą. Tak bardzo go potrzebujemy, a tak często o nim zapominamy. Wyłącz telewizor i komputer. Zostaw komórkę w domu. I wybierz się na randkę z naturą. Czy wiesz, jak pozytywnie na Twoje zdrowie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *